هر چیزی که باید در مورد جراحی های زیبایی سینه بدانید

زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

۱۷ تیر ۱۳۹۹

هر چیزی که باید در مورد جراحی های زیبایی سینه بدانید

جراحی های زیبایی سینه به منظور بالا بردن، کوچک کردن و یا حجیم کردن سینه‌ها انجام می‌شود. این جراحی با ایجاد تغییر شکل در سینه‌ها و سفت کردن‌ آن‌ها کمک زیادی به تناسب اندام می‌کند. اگر قصد دارید برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنید، داشتن اطلاعات اولیه در مورد نحوه انجام، نتایج و اثرات آن برایتان ضرورت دارد. به هر حال این جراحی کار ساده‌ای نیست و داشتن اطلاعات می‌تواند در انتخاب بهترین جراح سینه در تهران و نحوه مراقبت‌های بعد از جراحی کمک زیادی به شما کند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • چرا جراحی های زیبایی سینه انجام می‌شود؟
 • بهترین زمان برای جراحی زیبایی سینه
 • دریافت مشاوره برای جراحی سینه
 • کارهایی که باید قبل از جراحی سینه انجام دهید
 • نحوه جراحی زیبایی سینه در زنان
 • عوارض جراحی زیبایی سینه زنان چیست؟
 • چقدر طول میکشد تا جراحی سینه بهبود یابد؟
 • در پایان

چرا جراحی های زیبایی سینه انجام می‌شود؟

سینه‌ها بعد از بارداری و شیردهی و در اثر نیروی جاذبه زمین شل و وارفته می‌شوند. بسیاری از بانوان با این موضوع مشکلی ندارند و فکر می‌کنند با استفاده از سوتین‌های سفت می‌توانند سینه‌ها را در بالا نگه‌دارند. اما طبق بررسی‌ها و پژوهش‌های اخیر محققان مشخص شده است که بستن سوتین‌های سفت ارتباط مستقیمی با بیماری سرطان سینه دارد.

از سوی دیگر رها کردن سینه‌ها باعث بدفرم شدن ظاهر می‌شود. این موضوع برای بانوانی که مجبورند مدام در معرض دید عموم باشند (بانوان شاغل) اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. جراحی های زیبایی سینه نیاز به سوتین‌های سفت را از بین می‌برد و این موضوع در پیشگیری از سرطان پستان نقش موثری دارد.

از سوی دیگر، بزرگ کردن و یا کوچک کردن سینه‌ها هم می‌تواند باعث زیباتر کردن اندام شما شود. حتی اگر ورزشکار هم باشید، مطمئنا سینه‌ها به دلیل حجم چربی افتاده می‌شوند. پس برای خوش‌ فرم شدن سینه‌ها راهی جز جراحی زیبایی باقی نمی‌ماند.

جراحی سینه

بهترین زمان برای جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه برای زنان زیر ۱۸ سال مناسب نیست. زیرا هنوز سینه‌ها به اندازه کافی رشد نکرده‌اند. بهترین زمان برای جراحی های زیبایی سینه بعد از طی کردن دوران بارداری و پایان دوره شیردهی است. زیرا بعد از این است که سینه‌ها وارفته و افتاده می‌شوند. توصیه دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک به بانوان اینست که حداقل ۶ ماه بعد از شیردهی اقدام به انجام این جراحی کنند.

اگر قصد دارید به نوزاد خود شیر بدهید، دوران شیردهی را به طور کامل پشت سر بگذارید و سپس اقدام کنید.

بانوانی که در اثر سرطان پستان، سینه‌های خود را از دست داده‌اند، می‌توانند با این روش زیبایی اولیه خود را دوباره بدست آورند.

دریافت مشاوره برای جراحی سینه

برای جراحی زیبایی سینه نباید زیاد عجله کنید. انتخاب بهترین جراح سینه در تهران و دریافت مشاوره برای انجام این جراحی اهمیت زیادی دارد. قبل از هر چیز باید با یک پزشک زنان و زایمان مشورت کنید. بعد از مشخص شدن سلامت کامل بدن می‌توانید به جراح زیبایی سینه مراجعه کنید.

در جلسه مشاوره با جراح باید از او در مورد انتظارات خود، خطرات و عوارض این جراحی هم سوالات خود را بپرسید. طبق گفته دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در تهران، تمامی مراجعین باید اطلاعات دقیق و واقع‌بینانه‌ای را در مورد این روش داشته باشند. همچنین باید از مراقبت‌های بعد از عمل هم اطلاعات کافی را بدست آورید.

کارهایی که باید قبل از جراحی سینه انجام دهید

برای انجام جراحی زیبایی سینه باید چندین توصیه جراح را مدنظر قرار دهید:

 • اگر اضافه وزن بالایی داشته باشید، حتما جراح از شما می‌خواهد مقداری از وزن خود را کم کنید. انجام جراحی بعد از رسیدن به کاهش وزن انجام می‌شود.
 • اگر دخانیات مصرف می‌کنید، حداقل از ۶ هفته قبل از جراحی باید آن را به طور کامل ترک کنید. مصرف سیگار روند جراحی را کمی دشوار و مدت زمان درمان را طولانی‌تر می‌کند.

در این روش ممکن است به تصویربرداری ماموگرافی نیاز داشته باشید. جراح زیبایی سینه از تصاویر برای انجام بهتر فرآیند جراحی استفاده می‌کند. در واقع این تصاویر روند عمل جراحی را سرعت می‌بخشد و نتیجه هم رضایت‌بخش خواهد بود. جراحی های زیبایی سینه طی عمل بیهوشی کامل انجام می‌شود. بعد از اتمام جراحی هم با داروی مسکن، درد ناشی از آن کنترل می‌شود. بنابراین بابت درد جراحی جای نگرانی نیست. با گذشت زمان هم درد آن کاهش می‌یابد.

جراحی زیبایی سینه

نحوه جراحی زیبایی سینه در زنان

جراحی های زیبایی سینه برای تغییر سایز و ظاهر آن‌ها انجام می‌شود. در واقع همیشه هم حجیم و بزرگ کردن سینه مدنظر نیست. بلکه برخی هم سینه‌های بزرگی دارند که باید متناسب با اندامشان کوچک شود. البته طبق نظر دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، اگر برای کوچک کردن سینه اقدام می‌کنید ابتدا باید به وزن ایده‌ال برسید. سپس جراح براساس تناسب اندام، مقداری از چربی‌های اضافه سینه را برمی‌دارد و به جای آن از پروتز استفاده می‌کند.

عمل جراحی سینه به صورت زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا جراح چند برش بر روی پستان ایجاد می‌کند.

 • جراح پوست را از اطراف آرئول (نوک و ناحیه رنگی پستان) برمی‌دارد.

 • سینه‌ها به شکل مخروطی و سفت تغییر شکل داده می‌شود.

 • در نهایت پوست سینه روی آن را می‌پوشاند و بخیه زده می‌شود.

 • اگر به حجیم کردن سینه نیاز داشته باشید، پروتزها در قسمت بالای پستان قرار می‌گیرند. این پروتزها از جنس سیلیکونی و ژله‌ای هستند که مستقیماً در زیر بافت پستان و یا در پشت عضله این عضو قرار می‌گیرند.

بهترین جراح سینه در تهران برای بخیه زدن از نخ‌های مخصوص جراحی استفاده می‌کند که قابل جذب هستند. بنابراین برای کشیدن بخیه نیازی به مراجعه مجدد به نزد جراح ندارید. از سوی دیگر ردی از جراحی بر روی سینه باقی نمی‌ماند و همانند سینه طبیعی خواهند بود.

جراح سینه زنان

عوارض جراحی زیبایی سینه زنان چیست؟

طبق گفته تجربه بسیاری از بیماران و بهترین جراح سینه در تهران، این جراحی هیچ عارضه‌ای را به دنبال ندارد. برخی به اشتباه فکر می‌کنند گذاشتن پروتزهای ژله‌ای در ناحیه پستان ممکن است به بدن آسیب برساند. در حالی که این پروتزها از مواد باکیفیت و بدون کمترین آسیب و عارضه تهیه می‌شوند.

بانوانی که در اثر بیماری سرطان سینه‌های خود را از دست داده‌اند، اغلب کاندیدای انجام این جراحی زیبایی هستند. در واقع جراحی زیبایی سینه با هدف زیبایی و سلامتی بدن انجام می‌شود و نمی‌تواند یک روش مضر و خطرناک باشد. از سوی دیگر انجام چنین جراحی برای بانوانی که دوره شیردهی را طی کرده‌اند، باعث می‌شود تا به سوتین نیاز پیدا نکنند. همان‌طور که گفتیم سوتین‌های سفت عامل اصلی ابتلا به بیماری سرطان پستان است.

با این استدلال می‌توان با قطعیت گفت نه تنها انجام جراحی های زیبایی سینه عارضه و خطری را به همراه ندارد، بلکه می‌تواند راهی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان هم باشد.

عوارض جراحی سینه

چقدر طول میکشد تا جراحی سینه بهبود یابد؟

بهبودی کامل جراحی زیبایی سینه حداقل به دو هفته استراحت کامل نیاز دارد. در این مدت باید سطح فعالیت‌های بدنی را کاهش دهید. از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید. همچنین به مدت ۲ هفته از رابطه جنسی خودداری کنید. بعد از گذشت ۶ هفته جراحی به طور کامل بهبود می‌یابد. از این به بعد می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

برای رانندگی کردن بهتر است مدتی صبر کنید. کمربند ایمنی ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه سینه شود. برای تسکین درد هم مصرف داروهای تجویز شده از سوی بهترین جراح سینه در تهران کافی خواهد بود.

در پایان

برای انجام جراحی های زیبایی سینه باید در انتخاب جراح کمی دقیق باشید. به هر حال این جراحی به تخصص و تجربه نیاز دارد و نباید به هر کسی اعتماد کنید. دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در این بار توصیه می‌کند قبل از جراحی ابتدا یک جلسه مشاوره را با جراح موردنظر داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است !

نظر خود را ثبت کنید