انواع جراحی های زیبایی صورت | قیمت جراحی صورت چقدره؟

زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

۰۶ دی ۱۳۹۹

انواع جراحی های زیبایی صورت | قیمت جراحی صورت چقدره؟

سالانه میلیون‌ها نفر در جهان انواع جراحی های زیبایی صورت را انجام می‌دهند. برخلاف آمارهایی که گفته می‌شود ایرانیان بیشترین حجم جراحی زیبایی را انجام می‌دهند، کشور آمریکا، برزیل و ژاپن در رتبه‌های اول تا سوم میزان جراحی زیبایی قرار دارند. تنها در ایالات متحده آمریکا سالانه ۱۸ میلیون نفر انواع جراحی زیبایی صورت را انجام می‌دهند. در ایران هم انجام جراحی پلاستیک صورت به یک مد تبدیل شده است. البته برخی هم به این نوع جراحی‌ها نیاز مبرم دارند.

زیبایی چهره ارتباط نزدیکی با میزان اعتماد به نفس دارد. از سوی دیگر اعتماد به نفس هم به جذابیت، آرامش و حس رضایت درونی مرتبط است. خوب با این حساب انجام چنین روش‌های جراحی نمی‌تواند مضر و آسیب‌زننده باشد. در ادامه به محبوب‌ترین انواع جراحی زیبایی صورت در چند سال اخیر می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • جراحی پلاستیک صورت چیست ؟
 • انواع جراحی زیبایی صورت
 • بلفاروپلاستی یا جراحی پلک
 • جراحی زاویه‌دار کردن فک
 • جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی
 • لیفت پیشانی و جوانسازی صورت
 • لیپوساکشن غبغب
 • درم ابریژن برای جوان شدن دوباره
 • جراحی گوش (اتوپلاستی)
 • قیمت انواع جراحی زیبایی صورت چقدر است؟

جراحی پلاستیک صورت چیست ؟

جراحی پلاستیک صورت به این معنا نیست که با انجام این جراحی به جای اجزای جراحی شده، پلاستیک گذاشته می‌شود. بلکه این اصطلاحی است که در بین عوام باب شده است. در حقیقت جراحی پلاستیک از واژه «پلاستیکوس» به معنای قالب و شکل گرفته شده است.

در این روش از جراحی‌ها، جراح زیبایی برخی از اجزای صورت را براساس استانداردهای زیباشناسی روز تغییر می‌دهد. برای مثال حالا که بینی‌های عروسکی، قوس‌دار و سربالا محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، جراح با تراشیدن تیغه بینی و ایجاد تغییر در ناحیه غضروف، شکل بینی را به طور کامل تغییر می‌دهد. پس ما در این روش از جراحی با چیزی به نام پلاستیک سر و کار نداریم.

انواع جراحی های زیبایی صورت

انواع جراحی زیبایی صورت

براساس آمارهایی که از تعداد مراجعین برای انجام جراحی زیبایی صورت گرفته، مشخص شده است که در بین همه آن‌ها چند جراحی محبوبیت‌ بیشتری دارد. رایج‌ترین جراحی های زیبایی صورت عبارتند از:

۱- بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

یکی از انواع جراحی زیبایی صورت برای زیباسازی پلک انجام می‌شود. جراحی و تغییراتی که بر روی ظاهر پلک صورت می‌گیرد، نه تنها باعث زیبایی صورت می‌شود، بلکه حتی باعث بهبود بینایی هم می‌شود. در بیمارانی که پوست پلک بیش از حد افتادگی داشته باشد، مانع از دید کامل می‌شود. از سوی دیگر پلک‌های افتاده ظاهر را پیرتر نشان می‌دهد.

دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک بر این نظر است که در اغلب بیمارانی که این روش را انجام می‌دهند، پلک‌های تحتانی و پف پلک از بین می‌رود. در نتیجه صورت فرد جوان‌تر می‌شود. بالشتک‌های چربی زیر چشم هم یک عمل جراحی زیبایی (بلفاروپلاستی) محسوب می‌شود.

بعد از انجام این عمل جراحی، بیمار به ۱۰ تا ۱۴ روز استراحت نیاز دارد. بعد از اینکه تورم پلک بهبود یافت، پلک زیبایی خود را به طور کامل نشان می‌دهد. این جراحی ظاهر پلک های بالا و پایین را بهبود می بخشد و برای درمان افتادگی پلک‌های پایین و پف پلک کاربرد دارد.

انواع جراحی های زیبایی صورت

۲- جراحی زاویه‌دار کردن فک

این روزها در بین جوان‌ها داشتن فک زاویه‌دار محبوبیت زیادی پیدا کرده است. برای زاویه‌دار کردن فک دو روش تزریق فیلر و جراحی وجود دارد. روش تزریق فیلر موقتی است و براساس نوع فیلری که در ناحیه فک تزریق می‌شود، دوام دارد. اما روش جراحی، دائمی است و جراح زیبایی صورت براساس سایر اجزای صورت فرد، اقدام به انجام این روش می‌کند.

۳- جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی صورت که در بین ایرانیان هم رایج است، رینوپلاستی نام دارد. جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمان انجام می‌شود. در برخی از بیماران، جراحی زیبایی برای درمان پولیب به منظور ایجاد تنفس آسان صورت می‌گیرد. اما برخی هم علاقه زیادی به داشتن بینی زیبا و کوچک دارند. این عضو مهم تاثیر زیادی بر روی زیبایی صورت می‌گذارد.

دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک معتقد است که بینی باید به شکلی درآورده شود که با سایر اجزا صورت متعادل باشد. کوچک بودن بیش از حد بینی به معنای زیبایی آن نیست. برای اینکه بینی زیباتر شود، ممکن است اندازه کلی آن کاهش یابد. همچنین در مواردی هم جراحی اقدام به اصلاح ظاهر آن می‌کند. برای مثال بریدن برخی از قسمت‌های غضروف و یا تراشیدن تیغه بینی به همین منظور انجام می‌شود.

۴- لیفت پوست جوانسازی صورت

لیفت صورت هم یک جراحی پلاستیک صورت است که در آن پوست کشیده می‌شود. گذشت زمان، کاهش کلاژن‌ها و از دست رفتن خاصیت الاستیک پوست باعث ایجاد چین و چروک در صورت می‌شود. این موضوع با پیرتر نشان دادن صورت رابطه مستقیم دارد. لیفت پیشانی، گونه و سایر نقاط صورت در واقع برای کشیدن پوست این ناحیه انجام می‌شود.

در این صورت ابروها هم حالت کشیده‌تری پیدا می‌کنند. خطوط اخم و چین و چروک اطراف چشم و لب‌ها هم به طور کامل از بین می‌رود. لیفت صورت علاوه بر زیبایی و جوان نشان دادن صورت، باعث شاداب‌تر شدن چهره هم می‌شود. با کشیده شدن پوست پیشانی و بالا رفتن ابروها، فاصله چشم و ابرو هم بیشتر می‌شود که طبیعتا در زیبایی صورت تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین خط لبخند هم در زمان خندیدن و صحبت‌کردن به طور کامل صاف می‌شود.

انواع جراحی های زیبایی صورت

۵- لیپوساکشن غبغب

یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی صورت کوچک کردن ناحیه غبغب است. لاغری موضعی مشکلی است که جز با روش‌های پیکرتراشی و جراحی بدست نمی‌آید. در برخی از افراد حتی با وجود تناسب اندام، باز هم مشکل غبغب (گوشت زیر چانه) وجود دارد. این در حالی است ‌که معیارهای زیبایی این روزها از صورت کشیده، لاغر و با گونه‌های برجسته صحبت می‌کنند. اما غبغب این معیار را به هم می‌ریزد.

دکتر زیبایی صورت با روش جراحی غیرتهاجمی، چربی‌های اضافه این ناحیه را از بین می‌برد. در این روش به عروق خونی هیچ آسیبی نمی‌رسد. دستگاه rf، لیپوساکشن و لیپوماتیک از روش‌هایی است که به صورت سرپایی برای حذف چربی اضافه ناحیه غبغب و گردن استفاده می‌شود.

۶- درم ابریژن برای جوان شدن دوباره

یکی دیگر از جراحی های زیبایی صورت، دم ابریژن نام دارد که به منظور از بین بردن خطوط لب و اسکارهای آکنه صورت می‌گیرد. دکتر جراحی زیبایی صورت در این روش از دستگاه درم ابریژن استفاده می‌کند. در این روش لایه ضخیم و چروک پوست به طور کامل ساییده می‌شود. سپس یک لایه نازک و جدید جای لایه قبلی را می‌گیرد.

لایه جدید پوست نرم، لطیف و صاف است. این روش غیرتهاجمی تا حد زیادی به زیبایی پوست صورت کمک می‌کند. البته یک دلیل این روش زیبایی است. دلیل دیگر از بین بردن سلول‌های پیش‌سرطانی (کراتوز) است.

۷- جراحی گوش (اتوپلاستی)

گوش هم یکی دیگر از اجزای صورت است که اگر بیش از حد بزرگ و یا بیرون زده باشد، چهره را خشن نشان می‌دهد. متخصص فک و صورت با انجام جراحی اتوپلاستی اقدام به بهبود وضعیت گوش می‌کند. البته میزان تخصص دکتر جراحی زیبایی در انجام این روش اهمیت زیادی دارد. اگر اتوپلاستی به درستی انجام نشود و یا در ساختار گوش تغییرات نادرستی ایجاد شود، میزان شنوایی بیمار را کاهش می‌دهد. بنابراین باید در انتخاب جراح زیبایی کمی دقیق‌ باشید.

انواع جراحی های زیبایی صورت

قیمت انواع جراحی زیبایی صورت چقدر است؟

قیمت جراحی صورت به نوع جراحی و میزان عارضه بستگی دارد. دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در این باره توصیه می‌کند قبل از هر چیز باید نوع عارضه صورت را به جراح موردنظر نشان دهید. همچنین باید از وی در مورد نتیجه جراحی سوالاتی را بپرسید. بعد از اطمینان از مثبت بودن نتیجه و رضایت قلبی اقدام به جراحی کنید.

در مورد تعیین قیمت انواع جراحی زیبایی صورت چندین عامل تاثیرگذار است:

 • نوع کلینیک زیبایی که در آن اقدام به زیبایی می‌کنید.
 • میزان تخصص و تجربه دکتر زیبایی صورت که در افزایش یا تعیین هزینه تاثیرگذار است.
 • نوع عارضه صورت و میزان حاد بودن آن هم می‌تواند در تعیین هزینه تاثیرگذار باشد.

در صورت نیاز به اطلاع از قیمت جراحی صورت و همچنین نوع جراحی می‌توانید با کلینیک زیبایی دکتر عزت الله حق گذار فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک تماس بگیرید.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است !

نظر خود را ثبت کنید